افتتاح دو مدرسه ایران من در استان سمنان

افتتاح دو مدرسه ایران من در استان سمنان

مدرسه سه‌کلاسه «ایران من 79» و شش کلاسه «ایران من 28» در روستای احمدآبادِ بیارجمند و حق‌الخواجه میامی افتتاح شد.

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی در مراسم افتتاح مدرسه «ایران من 79» در روستای احمدآباد بیارجمند، ضمن تشکر از حامیان پویش ایران من در ساخت این مدرسه گفت: هدف فعالان اقتصادی‌ای که از ابتدا پویش ایران من را در مدرسه‌سازی یاری کرده‌اند، سرمایه‌گذاری در توسعه کشور بوده است. امروز فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی دیگر می‌دانند که با ارزش‌ترین و پرثمرترین فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری در بخش تولید، بازرگانی، صنعت و خدمات نیست، بلکه سرمایه‌گذاری در نسل آینده کشور است.

وی در مراسمی که چهارشنبه 22 آذر برگزار شد، تأکید کرد: قفل توسعه در کشور ما شکسته نخواهد شد، مگر اینکه فقر فرهنگی و آموزشی از کشور به ویژه مناطق محروم رخت بربندد. سرمایه‌گذاری روی فرزندان این کشور با این هدف انجام می‌شود که بتوانند کاری را که نسل امروزِ فعالان اقتصادی در حوزه توسعه اقتصادی انجام داده‌اند ادامه داده و روند توسعه را تقویت کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان نیز در این مراسم اظهار کرد: مدرسه‌ای که امروز در شهرستان بیارجمند به بهره‌برداری رسیده از نظر کلیه امکانات با مدارسی که در مرکز استان سمنان ساخته شده‌اند یکسان است و از این جهت می‌توانیم بگوییم که عدالت آموزشی به معنای واقعی اتفاق افتاده است.

ابوالفضل دربانی ضمن تأکید بر همخوانی معماری مدرسه ایران من 79 با اقلیم منطقه گفت: ما در این مدرسه برای اولین بار تجربه استفاده از کاهگل صنعتی را داشتیم که باعث شده معماری مدرسه با معماری کلیه ساختمان‌های روستا هماهنگی داشته باشد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از حامیان پویش ایران من و خیریه مهر گیتی، به اعتبارات 540 میلیون تومانی این مدرسه اشاره کرد و افزود: امیدواریم این مدرسه با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیارجمند، نگهداری شده و بهترین استفاده از آن صورت گیرد.

لازم به ذکر است مدرسه شماره 28 «ایران من» نیز روز پنجشنبه 23 آذر طی مراسمی در روستای حق‌الخواجه در شهرستان میامی افتتاح شد..